Könyvek: Történelem

Tételek száma: 100

Vályi András: Magyarország leírása, Mellyben minden hazánkbéli Vármegyék, Városok, Faluk, Puszták; uradalmak, fábrikák, huták, hámorok, savanyú, és orvosló vizek, fördőházak, nevezetesebb hegyek, barlangok, folyó vizek, tavak, szigetek, erdők, azoknak hollételek, Földes Urok, fekvések történettyek, külömbféle termésbeli tulajdonságaik, a betűknek rendgyek szerént feltaláltatnak. III. kötet. Buda, 1799, a Királyi Universitas Betűivel. Első kiadás, 16+688 p. Fűzött kötésben, a hátsó borítója és a gerince hiányzik, az elülső borító elvált a könyvtesttől, és kopott, foltos, a könyvtest egyben van, az elülső szennylap és előzéklap kijár, a hátsó előzéklap és szennylap hiányzik, a címlap széle kissé foltos. Hiánytalan, belül a lapok jó állapotban vannak.
15188.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
15189.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Kerékgyártó Árpád: Magyarország történetének kézikönyve. Hetedik rész. Tíz év Magyarország legujabb történetéből. 1840-1849. I-II. I. kötet. A reform és nemzetiségi küzdelmektől a szabadságharc kezdetéig. II. kötet. A szabadságharc kezdetétől annak végig. Bp., 1874, Franklin-Társulat. Korabeli kopottas egészvászon, II. kötet gerince kissé sérült, az elülső előzéklapján ceruzás bejegyzésekkel, ex libris-szel.
15190.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Huber Alfonz: Ausztria története I-III. Átdolgozta Baróti Lajos. Átnézta Pauler Gyula. Bp., 1899, MTA. Átkötött korabeli félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, az I. kötet hátsó borítója sérült, elvált a könyvtesttől, de belül jó állapotban.
15191.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Rátz Kálmán: A pánszlávizmus története I-II. kötet. Hodinka Antal előszavával. Budapest, é.n. (1941), Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés.
15192.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Történelem Kor és Életrajzok. 6 mű egybekötve.  Brodarics István: Brodarics históriája a mohácsi vészről. Ford., bev. és jegyzetekkel ellátta Szentpétery Imre. Magyar Könyvtár. Bp., é.n., (1903.), Lampel Róbert. (Wodianer F. és Fiai) Angyal Dávid: Erdély politikai érintkezése Angliával. A mohácsi vésztől a szatmári békéig. Olcsó Könyvtár. Bp., 1902, Franklin-Társulat. II. Rákóczi Ferenc vallomásaiból. Ford. Kajlós Imre. Első füzet. Magyar Könyvtár. Bp.,(1903), Lampel Róbert. (Wodianer F. és Fiai) Berzeviczy Albert: Magyar utazók Olaszországban a múlt század első felében. Magyar Könyvtár. Bp., (1903.), Lampel Róbert. (Wodianer F. és Fiai) Apponyi Albert gróf válogatott beszédei. Összeáll. Kőrösi Henrik. (Magyar Könyvtár.) Bp.,(1902.), Lampel Róbert. (Wodianer F. és Fiai) Barabás Miklós: Barabás Miklós emlékiratai. Közli Kézdi Kovács László. (Olcsó Könyvtár.) Bp., 1902, Franklin.  Korabeli festett, aranyozott egészvászon-kötésben, 53+178+80+49 p.+1t.+85+237 p.
15193.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15194.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Dr. Balogh Albin: Magyarország története. A gimnázium, reálgimnázium, és reáliskola III. osztálya számára. Bp., 1926, Szent István-Társulat. Kiadói illusztrált papírkötés, kopottas, kissé sérült gerinccel.
15195.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Salazar, Oliveira: Békés forradalom. Bp., Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
15196.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15197.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
Gróf Bethlen Miklós önéletírása. Bevezette és sajtó alá rendezte Tolnai Gábor. Magyar Száadok. Bp., é.n., Ardói Könyvkiadó, XXXII+623 p. Átkötött modern félvászon-kötés, az előzéklap és az azt követő kép kissé foltos, egyébként jó állapotban.
15198.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Aradi vértanúk albuma. Szerk.: Varga Ottó. Bp., 1893, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Ötödik kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Leszik K.-féle kötésben, kissé sérült, javított gerinccel, kissé foltos borítóval, festett lapélekkel.
15199.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft