Kerékgyártó Árpád: Magyarország történetének kézikönyve. Hetedik rész. Tíz év Magyarország legujabb történetéből. 1840-1849. I-II. I. kötet. A reform és nemzetiségi küzdelmektől a szabadságharc kezdetéig. II. kötet. A szabadságharc kezdetétől annak végig. Bp., 1874, Franklin-Társulat. Korabeli kopottas egészvászon, II. kötet gerince kissé sérült, az elülső előzéklapján ceruzás bejegyzésekkel, ex libris-szel.