1940 A Toldy-kör évkönyve. Szerk.: Császár István. Pozsony, Concordia-ny.,176 p. Kiadói papírkötés.
A Toldy Kör konzervatív keresztény szemléletű pozsonyi magyar kulturális egyesület volt az első Csehszlovák Köztársaságban és Szlovákiában. Pozsony magyar kultúrájának megerősítését célul kitűző szervezet 1874-ben alakult meg, és jelentős szerepet játszott a város szellemi és magyar kulturális életében.
1940 Kassai M. Kir. Állami Hunfalvy János Gimnázium I. évi évkönyve az 1939-1940. iskolai évről. Közzéteszi: Fördős László igazgató. Kassa, Wiko. Papírkötés, kissé viseltes gerinccel.
1940 Az ország útja. Állam és nemzetpolitikai folyóirat. Szerk.: Barankovics István, Dessewffy Gyula. 1940. január-december, 1-12. számok. Negyedik, teljes évfolyam. Bp., Deák Ferenc Társaság. Papírkötés, kissé kopottas, kissé sérült gerinccel, egynek a ragasztása részben elengedett, Udvardi és Básthi dr. Udvardy Jenő (1880-1941) jogász, kormányfőtanácos, zalaegerszegi ügyvédi kamara elnökének ex libris-szeivel. (7 db.)
A százéves Érsekújvári M. Kir. Állami Pázmány Péter gimnázium jubileumi évkönyve az 1941-1942. Közzétette Mrena József. Érsekújvár, Vadász Ferenc. Papírkötés.
1942-1943 Az Egri Magyar Királyi Állami Dobó István Gimnázum évkönyve az 1942/1943 tanévről. LIII. évf. Szerk.: Kocsis Károly. Eger, Egyházmegyei Szent János Nyomda. Papírkötés, sérült, kissé foltos borítóval, ragasztott gerinccel. Vitéz Nagybányai Horthy István haláláról megemlékező oldallal.