Fazekas Mihály: Lúdas Matyi egy eredeti Magyar Rege négy levonásban. Bp., 1957, Móra Ferenc Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói kissé foltos papírborítóban. Volt könyvtári példány.
Pierre Ronsard verseiből. Fordította Pál Endre. Bp., 1941, Officina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban, de egyébként jó állapotban.
Várnai Zseni: Anyaszív. Várnai Zseni versei 1915-1917. Budapest, 1919, Népszava-Könyvkereskedés. Második kiadás. Korabeli átkötött egészvászon-kötésben. Jó állapotban.
Horváth Béla: Nyugati Szél. Horváth Béla műfordításai. Budapest, é.n., Új Idők Irodalmi Intézet Rt. (Singer és Wolfner Rt.) Kiadói egészvászon kötés, kissé sérült gerinccel.
Kilián Zoltán Sokat Tudó Könyve. Zoltán bácsi beszélgetései a rádió gyermekművészeivel. Turi Polgár István rajzaival. Bp., é.n., Athenaeum. KIadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, de belül jó állpotban.