Szacsvay Imre: Életem és emlékeim. Sajtó alá rendezte és a bevezető életrajzot írta: Balassa Imre. Budapest, 1940, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon kötés, kissé megfakult gerinccel, kissé foltos hátsó borítóval.
Jókai Mór: Az új földesúr. Válogatott részek. Magyar Könyvtár 260-262. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 156 p. Kiadói félvászonkötés, volt könyvtári példány. Jó állapotban.
Tutsek Anna: Marietta. Ifjusági regény. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é.n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. Második kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé viseltes, kopottas borítóval, az elülső kötéstábla kissé hullámos, de belül jó állapotban.
Gárdonyi Géza: Isten rabjai. Gárdonyi Géza munkái. Bp., é.n., Dante. Kilencedik kiadás. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, ex libris-szel. Jó állapotban.
Ligárt Mihály: Vezérkönyv a beszéd- és értelemgyakorlatok tanításához. Pápa, 1912, Főiskolai-ny. Átkötött kissé kopottas félvászon-kötés, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány.
Smiles-Shramm: A boldogulás útja. A magyar viszonyokhoz alkalmazta Dr. Kárffy Ödön. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Könyvkiadóvállalata, 91 p. Kiadói félvászon kötés, kopottas borítóval, kissé laza fűzéssel.
Kazinczy Ferenc válogatott munkái. Remekírók Képes Könyvtára. Bevezetéssel ellátta Balassa József. Magyar művészek rajzaival. Bp., é.n., Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). Kiadói kopottas festett, aranyozott egészvászon-kötés, festett lapszélekkel.