Makkai Sándor: Magyar fa sorsa. A vádlott Ady költészete. Cluj-Kolozsvár, 1927. Erdélyi Szépmíves Céh. 144 l. 2 sztl. lev. 4 t. Első kiad. Illusztrációit rajzolta Bánffy Miklós. (Az Erdélyi Szépmíves Céh 13. kiadványa)
Hegedűs Loránt: Viola-város. Erdélyi Könyvesház 6. Kolozsvár, 1938, Könyvbarátok Társasága. Átkötött egészvászon-kötés, az újrakötésnél az eredeti papírborítót az elülső borítóra kasírozták, a könyvre vonatkozó beragasztott német nyelvű újságcikkel, ex libris-szel. A szerző, Hegedűs Loránt (1872-1943) által hugának Hegedűs Rózsának dedikált példány.
Szabolcska Mihály: Dalok hazulról és egyéb versek. Bp., 1911, Singer és Wolfner. Első kiadás. Kiadói szecessziós egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Alexandra Rachmanova: Irgalom! Fordította Benedek Marcellné. Halhatatlan könyvek. Bp., é.n., Dante. Második kiadás. Kiadói egészbőr-kötés, kissé kopottas borítóval.
Alexandra Rachmanova: Szerelem, cseka, halál...Egy orosz diáklány naplója. II. kötet. Fordította Benedek Marcell. Halhatatlan könyvek. Bp., é.n., Dante. Ötödik kiadás. Kiadói egészbőr-kötés, kissé kopottas borítóval, és gerinccel.
Brankovics György: A legújabb magyar általános levelező. Budapest, é.n.,Franklin-Társulat, 248 p. Negyedik, ujonnan átdolgozott kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé foltos szennylapokkal.
Szokoly Viktor: Pesti furcsaságok. Humorisztikus életkép-gyűjtemény. Pest, 1860, Emich Gusztáv, 1 t. (kőnyomatú címkép: Jankó János rajza után készült pesti életkép, háttérben a Lánchíddal) + 120+2 p.+1 t.; 1 t. (kőnyomatú címkép: Jankó János rajza után készült életkép) +136+1+XI p.+1 t. Első kiadás. Átkötött félvászon kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, az elülső kötéstáblán ...
Magyar Lexikon 1-10,17. kötetek. Bp., 1880-1888, Rautmann Frigyes-Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt.-Wilckens és Waidl. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, megviselt állapotban, a borítója kopott, foltos, néhány kötet fűzése laza, egy-két lap a kötetekből kijár. A 17. kötet rossz állapotban, a gericne sérült,a gerince és a borítója kopottas, a fűzése laza, kijáró, sérült lapokkal, hiányos. A Pallas ...
A Pallas Nagy Lexikona. Az összes ismeretek enciklopédiája. 1-16. kötetek. Budapest, 1893-1897, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. Szövegközti képekkel, térképekkel, chromolitográfiákkal gazdagon illusztrálva. Kiadói egységes, aranyozott gerincű félbőr kötésben, kopottas borítóval, kopottas, néhol sérült gerincekkel, de belül alapvetően jó állapotban.
A legszebb mesék a világ minden népének mesekincséből. Összegyűjötte Sebők Zsigmond. Bp., 1986, Könyvértékesítő Vállalat. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban. 1916-os kiadás reprintje.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.