Dr. Teghze-Gerber: Általános államszámviteltan. (A közháztartások alaki rendje.)+A magyar állami számviteli rendszer módosítása az 1924. évi IV. tc. Alapján. Bp., 1927-1929, Szerzői kiadás-Toldy Lajos Könyvkereskedése, XVI+367+128 p. Későbbi átkötött félvászon-kötés, kopottas borítóval, szakadt, részben hiányos címoldallal.
Baranyai magyar néphagyományok. Szerk.: Berze Nagy János. 3. köt. Pécs, 1940, Kultúra Könyvnyomdai Műintézet. Kissé elváló papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Vandervelde Emil: A kollektivizmus és az ipar evoluciója. Fordították: Dr. Wildner Ödön és Zalai Béla. Bp., 1908, Grill Károly. Kiadói egészvászon-kötés, néhány ceruzás aláhúzással.
Boda István (1894-1979):A magyar alkalmazkodás problémája. Új élet felé 10. szám. Bp., é.n.(1941), Studium,16 p. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték, volt könyvtári példány.
Boda István (1894-1979): A "magyarság", mint lélektani kérdés. Új élet felé 9. szám. Bp., é.n.(1943?), Studium, 30 p. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték, volt könyvtári példány.
Báró Brandenstein Béla: Nietzsche. Bp., 1942, Szent István-Társulat. Első kiadás. Kiadói papírkötés, némileg szakadt hátsó borítóval, Sinkó Ferenc (1912-1990) író ex libris-szével
Weber, Max: Gazdaság és társadalom. A megértő szociológia alapvonalai. 1. köt.: Szociológiai kategóriatan. Bp., 1987, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Pierre du Maroussem: Les Enquétes. Pratique et Théorie. Bibliothéque générale des Sciences sociales. Paris, 1900, Félix Alcan, 4+328+2+32 p. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, francia nyelven. Pierre du Maroussem (1862-1936) francia jogász, szociológus, egyetemi tanár munkája, alap mű. / Hardback, in french lanuage, in good condition. First edition. Work of Pierre du Maroussem (1862-1936) f...
F(rédéric) Le Play: Instruction sur L'observation des faits sociaux selon la méthode des monographies de familles prope a l'ouverage intitulé les ouvriers européens. Paris, 1887, Au Siége De La Société D'Économie Sociale, XLVIII+160 p. Korabeli félvászon kötés, francia nyelven. Jó állapotban. Pierre Guilaume Frédéric La Play (1806-1882) francia mérnök, közgazdász, szociológus, a konzervatív társa...
Finnugor témájú könyvek, 2 db: Zsirai Miklós: Finnugor rokonságunk. Budapest, 1994, Trezor Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, kissé gyűrött papírborítóval, szövegközti fekete-fehér fotókkal, és ábrákkal illusztrálva, valamint három térképmelléklettel. A finnugorok világa. A II. Finnugor Világkongresszus tiszteletére. A magyarságkutatás könyvtára XIX. Szerk.: Nanovszky ...
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.