Köbtáblák metszett és faragott fák köbtartalmának föllelésére. Összeáll.: Kohlmann V.+Köbtáblák fürészelt és vágott fákról métermérték szerint. Kiszámítva Kohlmann V. Eilenburg, é.n., Offenhauer K.V., 4+140+2;XIII+2+208+104+4+32+8 p. Későbbi kopottas félvászon-kötés, magyar és német nyelven.
Heinrich Winter: Die Kolumbusschiffe von 1492. Rostock, 1980, VEB Hinstorff Verlag. Német nyelven, 6 db tervrajzzal. Kiadói egészvászon kötésben. / In German, with 6 plans of ships, linen binding.