Gróf Széchényi István naplói. V. kötet. (1836 május 8.-1843.) Szerkesztette és bevezetéssel ellátta Dr. Viszota Gyula. Gróf Széchenyi István összes munkái XIV. kötet. Magyarország Újabbkori Történetének Forrásai - Fontes historiae Hungariae Aevei Recentioris. Bp., 1937, MTA-Magyar Történelmi Társulat, Sylvester Irodalmi és Nyomdai Intézet Rt., 4 p.+ 1 t.+XCI+838+4 p. Későbbi kissé kopottas félvász...
Bertand Russell: Kína és a kínai probléma. Angol eredetiből fordította és a bevezető részt írta: Geszti Lajos. Bp., (1932), Athenaeum Irodalmi és Nyomda Rt. Átkötött modern egészvászon-kötés, az eredeti borítót az elülső borítóra kasírozták. Jó állapotban.
Dr. Mangold Lajos: A magyarok oknyomozó történelme. A középiskolák VIII. osztálya számára. Történeti térképekkel. Bp., 1907., Franklin, 374 p.+2 térkép. Korabeli kopottas félvászonkötés, kissé foltos lapélekkel, 3 térkép hiányzik, de belül alapvetően jó állapotban.
Várkonyi Nándor: Sziriát oszlopai. Elsüllyedt kultúrák. Budapest, é.n. , Királyi Magyar Egyetemi Nyomda, 309 p. +16 t.. Kiadói félvászon kötés, szövegközti illusztrációkkal, fekete-fehér táblákkal illusztrálva, kissé kopottas borítóval, gerinccel, kis folttal a felső lapszéleken. Jó állapotban.
Lévai Jenő: Kossuth Lajos néplapjai 1877-1937. A magyar újságírás hőskora. A Kis Ujság 50 éves jubileumára. Bp., 1938, Stádium-ny. Kiadói egészvászon-kötés, javított, kissé foltos, kissé kopottas borítóval, néhol kissé foltos lapszélekkel.
Hóman Bálint - Szekfű Gyula: Magyar történet. 1-8. köt. Bp., [1928], Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Első kiadás! Kissé sérült félbőr kötésben, két kötet gerince javított, egyébként jó állapotban.
Athenaeum könyvkiadó országok történetét bemutató könyvsorozatából hat kötet. (Összesen nyolc könyv.): André Maurois: Anglia története I-II. kötet. Fordította Németh Andor. Agostino Savelli: Itália története. A birodalom bukásától a birodalom megalapításáig. Fordította Brelich Mario. Louis Bertrand: Spanyolország története. Fordította Rónai Mihály András. A függeléket írta Passuth László. Wolfgan...