Bruno Brehm: A magyar nemzet tragédiájának regényes korrajza. Ferenc Ferdinánd meggyilkolásától a békekötésig. Ford. Fenyő László. I-III. köt. I. Így kezdődött. Apis és este. V. kiadás, 1940. II. Ez lett a vége. Brest-Litowsktól a békekötésig. VI. kiadás. III. A kétfejű sas lehull. A Habsburg Monarchia összeomlása. VI. kiadás. Bp., 1940-é.n., Grill Károly. Kiadói egészbőr-kötésben, a fűzésük l...
Gerhard Wissmann: A repülés története. Ikaosztól napjainkig. Bp., 1964, Táncsics Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadozott papír védőborítóval. Jó állapotban.
Vegyes könyvtétel, orvostörténet témában, 2 db: Nékám Lajosné: Régi magyar patikák. Bp., 1971, Corvina. Kiadói egészvászon, kiadói papír véborítóban. Megjelent 2850 példányban. Képes a gyógyítás múltjából. Semmelweis Orvostörténeti Múzeum, Könyvtár és Levéltár. Orvostörténeti közlemények. Bp.,1972, Medicina. Kiadói papírkötés.
Marczali Henrik: Magyarország története az Árpádok korában. (1038-1301). A Magyar Nemzet Története II. kötet. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1896, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, sérült gerinccel, kissé foltos hátsó borítóval, aláhúzásokkal, kiemelésekkel.
A szabó tűje és a cipész dikicse. Dokumentumok a kisipar és kiskereskedelem államosításának történetéből. Szerk.: Majtényi György, Szatucsek Zoltán. Bp., 2001, Magyar Országos Levéltár. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.