John Edward Courtenay Bodley: Francziaország. Új átnézett kiad. Ford. Darvai Móricz. Átnézte Angyal Dávid. I köt. Bp. 1899. MTA. XXXI. 360 p. Kiadói, aranyozott gerincű egészvászon-kötésben. Tulajdonosi pecséttel, az előzéklapon kis hiány.
Prescott V. H.: V. Károly császár lemondása és végnapjai a Szt.-Yusti kolostorban. Fordíotta P. Szatmháry Károly. Bp., 1893, Ráth Mór, VI+196 p. Uj kiadás. Papírkötés, megviselt állapotban, viseltes, sérült, hiányos borítóval.
La Colonna Traiana. Rilievi Fotografici Eseguiti in Occasione dei Lavori di Protezione Antiaerea. Roma XIX. Roma, 1942, Carlo Colombo. Kiadói papírkötés, olasz nyelven. A Traianus oszlop, olasz nyelvű kiadvány, rengeteg fekete-fehér képanyaggal. / The Trajan Column. Paperbinding, in Italian language, with a lot of black and white picture.
Magyar ipar és kereskedelem. Szerk.: Dr. Dobs László, Máriáss Imre. Budapest, 1943, Magyar Ipar és Kereskedelem Kiadóhivatala. Kiadói félvászon borítóban, kissé viseltes gerinccel, kissé kopottas borítóval.
Herzog József: Skóciai Szent Margit származásának kérdése. Különlenyomat Turul LIII. számából. Bp., 1939, Franklin-Társulat-ny. Kiadói papírkötés, megviselt, ragasztott gerincű borítóval, de belül jó állapotban.
Rákóczi emlékkönyv halálának kétszázéves fordulójára. Szerk.: Lukinich Imre. 2. köt. Bp., [1935], Franklin Társulat. Dombornyomott, kicsit kopott bőrkötésben, gerince hiányzik, egyébként jó állapotban.
Németh Andor: Mária Terézia. Bp., 1939, Grill Károly. 296 p. II. kiadás. Kiadói aranyozott félvászon kötésben, kissé kopottas borítóval, kissé laza fűzéssel.