Waldschmidt, Ernst: Dei Legende vom Leben des Buddha. Berlin, 1929, Volksverband der Bücherfreunde Wegweiser Verlag GmbH. Díszes félvászon kötésben, jó állapotban.
Szeghy Ernő: A buddhizmus és a kereszténység. Bp., 1909, Szent István-Társulat. Kiadói papírkötés, megviselt állapotban, sérült gerinccel, hiányos borítóval, a hátsó borító hiányzik.
Liturgia, vagy a' közönséges Isteni-tiszteletnek, és az arra tartozó némelly szent rendtartásoknak és foglalatosságoknak módja és formája. Készíttetett a' Tiszán-innen lévô Helv. Vallástételt követô Evangelica Magyar Ekklésiák' Szuperintendentziájának számára. Sárospatak, 1814, Nádaskay András, 6+104 p. Első kiadás. Korabeli sérült gerincű kemény papírkötés, az előzéklapon tulajdonosi névbejegyzés...
Keresztes Szent János művei I. kötet. Keresztény Misztika. Fordította Sz. Teréziáról nev. P. Ernő. Kiadta a Sarutlan Karmelitarend Magyar Rendtartománya. Bp., 1926, Stephaneum Nyomda és Könyvkiadó Rt. Átkötött modern egészvászon-kötés, az eredeti elülső borítót az átkötéskor felhasználták. Jó állapotban.
P. Didon: Jézus Krisztus I. kötet. Ford. Kiss János és Sulyok István. Kiadja Kiss János. Bp., 1892, Pallas. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, Gottermayer N.-kötésben, festett lapélekkel, a borítója kopottas, a kihajtató térkép ragasztott, javított, a Jeruzsálemi templom tervrajza hiányzik.
Makula-nélkül-való tükör, melly az üdvözítő Jézus Krisztusnak és szent szülőjének életét, keserves kínszenvedését és halálát adja elő. Buda, 1872, Magyar Királyi Egyetemi Nyomda. Tizedik kiadás. Átkötött modern egészvászon-kötés, két restaurált és (97/98. és 207/208. oldalak.) két javított oldallal (103/104., 105/106. oldalak.).
Kemenes Ferenc: Isten és az ember. Veszprém, 1891, Kompolthy T. "Petőfi" Könyvnyomdája, 339+201 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, az elülső szennylap és a címlap meglazult, márványozott lapélekkel.
Katolikus lexikon I-IV. Szerk.: Bangha Béla. Budapest, 1931-1933, Magyar Kultúra. Kiadói aranyozott egészvászon (Gottermayer N.-féle) kötés, az első kötet gerince picit kopott, de egyébként jó állapotban.
Székács Emlékkönyv. Székács József születésének százéves, a gyámintézetnek félszázados, a theol. akadámiának harminc éves emlékünnepe alkalmából. Pozsony-Budapest, 1912, Magyarhoni Ágostai Hitvallású Evang. Keresztyén Egyetemes Egyház Theol. Akadémiának Székács József-Köre, Hornyánszky Viktor Cs. és Kir. Udv. Könyvnyomdája. Kiadói kissé kopottas egészvászon kötés, de egyébként jó állapotban, feste...
1868 - 1883 Magyarországi Reformált Egyház egyetemes konventjének és országos zsinatának jegyzőkönyvei, határozatai, azok elé terjesztett javaslatok, tervezetek és egyéb ezzel kapcsolatos nyomtatványok, egybekötve, összesen 15 db: 1. Köznevelés és közoktatási szervezet a Magyarországi Ref. Egyházban. Megállapítva az 1881-ik évben Debrecenben tartott országos zsinat által. Debrecen, 1883, Debrece...
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.