Duff Cooper: Haig. Ein Mann und eine Epoche. Budapest, é.n., Otto Schlegel. Kiadói egészvászon kötés, kissé viseltes gerinccel, foltos borítóval, fotókkal, és kihajtható térképekkel ábrázolva, német nyelven.
Horváth Mihály: A magyarok története II. Pápa, 1843. Aranyozott gerincű félvászon borító, 391 p. Töredék kötet. A borító kopott. Az elülső szennylapon tulajdonosi névbejegyzés. A II. kötet lapjain pecséttel. (390-391 p.)
Kadić Ottokár: A magyar barlangkutatás ősrégészeti eredményei. Székfoglaló. Bp., 1930, Stephaneum Nyomda és Könyvkiadó Rt. (A Szent István Akadémia mennyiségtan-, természettudományi osztályának felolvasásai 2. köt. 8. sz.). Kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban, 12 p. /
Paperback, worn-out, otherwise in good condition, 12 p.
Szécsy János: Az erőszak kora. Fejezetek egy egy közjáték lélektanából. Budapest, 1943, Pharos. Kiadói papírkötés. A borítója szakadozott, a gerince picit hiányos, a kötése laza, a könyvben ceruzás aláhúzásokkal.
Vegyes kertészeti könyvek a Kincses Könyvek sorozatból, 2 db:
Jeszenszky Árpád: Zöldségfélék korai termesztése. Bp., 1965, Mezőgazdasági Kiadó. Negyedik, átdolgozot és bővített kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes állapotban, a kötése sérült.
Dr. Erdélyi Tibor, Tengerdi János: Permezetés, porozás. Bp., 1965, Mezőgazdasági Kiadó. Ötödik, átdolgozott és bővített kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes gerinccel, egy-két helyen tollal aláhúzás.
Vegyes kertészeti könyvek, 3 db:
Mohácsy Mátyás: Gyümölcstermesztés házi-háztáji kertekben. Bp., 1968, Mezőgazdasági Kiadói. Negyedik, átdolgozott kiadás. Kiadói papírkötés, megviselt állapotban, ragasztásnyomokkal.
Horváth Sándor: Szőlő a házikertben. Bp., 1973, Mezőgazdasági Kiadó. Harmadik, átdolgozott kiadás. Kiadói papírkötés.
Oláh Sándor: A családi ház kertje. Bp., 1967, Mezőgazdasági Kiadó. Második, javított és bővített kiadás. Kiadói papírkötés.