A csillagok szíve. Afrikai mesék. Válogatta és a mesemagyarázót írta Bodrogi Tibor és Karig Sára. Népek meséi. Szerk.: Ortutay Gyula. Molnár Ágnes rajzaival. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítószélekkel.
Kartsy Dénes: A három csizmásdiák. Bp., 1927, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Kiadói illusztrált félvászon-kötés. Révész Kornél illusztrációival, és címlapjával.
A földalatti birodalom. A Baranya megyei bányászok meséiből gyűjtötte és írta: Vargha Károly, Rónai Béa. Mesék. A borító és a belső rajzok Rogan Miklós munkái. Pécs, 1956, Dunántúli Magvető. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Illyés Gyula: Hét meg hét magyar népmese. Kondor Lajos rajzaival.Bp.,1981, Móra. Második kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopottas borítóval, két helyen tollal aláhúzás, egy helyen névbejegyzés.
J. Z. Novák: Tapsi Matyi a jégen. Josef Kábrt rajzaival. Fordította Zádor Margit. Prága, 1964, Artia. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, kissé kopottas borítóval, kissé foltos címoldallal.