Könyvek: Jog

Tételek száma: 36

Halmosy Endre: A nyilvános és szóbeli polgári peres eljárás elvei. Sopron, 1866. Szerzői. (Romwalter Károly nyomdája) 228p. Későbbi papírkötésben. Ritka jogi munka!
15105.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
dr. Rátvay Géza: A római jog története és rendszere. Jogakadémiai előadások. Kassa, 1916. ,,Felsőmagyarországi Politikai Napilap Nyomdája. 224p. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben. Ritka!.
15106.

dr. Rátvay Géza: A római jog története és rendszere. Jogakadémiai előadások. Kassa, 1916. ,,Felsőmagyarországi" Politikai Napilap Nyomdája. 224p. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben. Ritka!.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Carrara, (Francesco) Ferencz: A büntető jogtudomány programmja. Fordította Beksics Gusztáv. I-II. kötet. Bp. 1878 79. 389p.; 590p. A MTA könyvkiadó-vállalata. Az I. kötet fazonra gyártott későbbi vászonkötésben. a második kiadói egészvászon kötésben.
15107.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15108.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
K. Nagy Sándor: Csend és rend legyen! A kihágási büntető törvénykönyv példákban. Budapest, 1900, Franklin-Társulat, 247 p. Második kiadás. Korabeli félvászon kötésben. Ritka!
15109.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
AZ 1840dik évi magyar országgyűlésen alkotott törvány-czikkelyek. Pesten, (1840) Trattner-Károlyi. 253p.  A tartalomból: Az Ország szent Koronája Őrjének megválasztásáról. A Duna-Tiszai csatornáról. A Buda és Pest közti álló hídról. A kereskedői testületekről. A fuvarosokról. Korabeli, kissé kopott félvászon kötésben.
15110.

AZ 1840dik évi magyar országgyűlésen alkotott törvány-czikkelyek. Pesten, (1840) Trattner-Károlyi. 253p. A tartalomból: Az Ország szent Koronája Őrjének megválasztásáról. A' Duna-Tiszai csatornáról. A' Buda és Pest közti álló hídról. A kereskedői testületekről. A fuvarosokról. Korabeli, kissé kopott félvászon kötésben.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
A magyar magánjog vázlata. Jogi compendiumok gyűjteménye I.-II. Bp., 1919. Grill. 190p. Kéásőbbi félvászon kötésben
15111.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
15112.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Az egészségügyre vonatkozó törvények és rendeletek gyűjteménye. VI. kötet: 1927-1928. Megindította Dr. Chyzer Kornél. Szerk.: Dr. Atzél Elemér. Bp., 1929, Mai Henrik és Fia Orvosi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas, valamint foltos hátsó borítóval.   Mai Henrik (1816-1906) (Mai Manó (1855-1917) fotós apja) orvosdoktor, főreáliskolai tanár, orvosi antikvárium és könyvkiadó alapítója. Később fia Ignác, majd unokája Béla vitte tovább az üzletet. A kiadó 1920-as években főleg magyar szerzők pszichiátriai munkáit adta ki.   Józsa Sándor Arany kalász Gyógyszertára. Kunhegyes bebélyegzéssel. Józsa Sándor (1902-1980) által vezetett (1930-1950) jó nevű és ismert Arany kalász patika bélyegzőjével.   Ritka!
15113.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Az 1886-dik évi törvények gyűjteménye. Bp., 1886, Nágel Ottó, Pesti Könyvnyomda Rt. -ny., XVI+505 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. A címlapon Magyar Királyi Belügy Minister bélyegzővel.
15114.

Az 1886-dik évi törvények gyűjteménye. Bp., 1886, Nágel Ottó, Pesti Könyvnyomda Rt. -ny., XVI+505 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. A címlapon "Magyar Királyi Belügy Minister" bélyegzővel.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Az 1888-dik évi törvények gyűjteménye. Bp., 1888, Nágel Ottó, Pesti Könyvnyomda Rt. -ny., XXIV+845 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé megnyomódott elülső borítóval, javított kötéssel. A címlapon Magyar Királyi Belügy Minister bélyegzővel.
15115.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Az 1887-dik évi törvények gyűjteménye. Bp., 1887, Nágel Ottó, Pesti Könyvnyomda Rt. -ny., XXIII+392 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült borítóval, kissé sérült gerinccel, egy helyen ceruzás aláhúzásokkal. A címlapon Magyar Királyi Belügy Minister bélyegzővel.
15116.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft