Carl R. Raswan: Im Land der Schwarzen Zelte. Mein Leben unter den Beduinen. Berlin, 1934, Ullstein. Kiadói egészvászon kötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva, német nyelven. Jó állapotban. /
Linen-binding, in good condition, in german language.
Alfred Aloysius Horn: Trader Horn. Kalandok az Elefántcsontparton. John Galsworthy előszavával. Bp., 1943, Folio Könyvkiadó. Korabeli amatőr félvászon-kötésben, a címlapon kis hiánnyal. Belül jó állapotban.
Bruno Brizzi: Lazio Scomparso. Roma, 1977, Edizioni Quasar. Kiadói egészvászon, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban, olasz nyelven. /
Linen-binding, in paper cover, in Italian language.
Világjárók sorozat két kötete:
Peter Baumann, Erwin Patzlet: Emberek az esőerdőben. Az auka-expedíció.Fordította Balassa Klára. Bp., 1980, Gondolat. Kiadói kartonált papírkötés.
Thor Heyerdahl: Tutajjal a Csendes-Óceánon. A Kon-Tiki expedició. Bp., 1980, Gondolat. 5. kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
Vegyes utikönyv tétel, 2 db:
James Ramsey Ullman: A himalája fia. (Tenzing önéletrajza.) Világjárók sorozat. Bp., 1963, Gondolat. Kiadói kissé kopottas félvászon-kötés, fekete-fehér fotókkal.
Molnár Gábor: Az Óriáskigyók földjén. Vadászúton Brazília Őserdőiben. Bp., 1955, Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval.