cca 1900 antik Tula szamovár, réz, jelzett, apró horpadásokkal, hiányos, pótolt fedővel, m: 44 cm / cca 1900 Tula copper samovar, with hallmark, in good condition, 44 cm
cca 1902 C. P. Goerz Berlin Trieder Binocle (6×) távcső, a, sorozatszám: 37444, kopott / Antique German binocular C P Goerz Berlin Trieder Binocle Serial: 37444 - 6 x magnification
Antik ezüst (Ag.) borítású toilette tükör, fa hátlappal, jelzett (1865), mesterjeggyel, támasztórésszel, pótolt tükörrel, hiányzó szögekkel kis horpadással, monogrammal. A HR monogram Navratilné Hegedüs Rózsikát, Jókai Mór unokahúgát jelőli, akinek apja Hegedűs Sándor (1875-1953) író, miniszter. 47×45 cm / Antique silver mirror with hallmark
Swarowski Optik Tirol katonai távcső, 8×30, lencsevédővel, szíjjal, saját bőrtokjában, jó állapotban / Swarowski Optik Tirol military binocular, in its own leather case, in good condition