Könyvek: Militária - Katonaság

Tételek száma: 25

Hungarica: Tarducci, Achille: Il turco vincibile in Ungaria, con mediocri aiuti di Germania. Ferrara, 1600. per Vittorio Baldini. 7 sztl. lev. 174 l. Korabeli pergamen-kötésben. Az utolsó néhány oldal vízfoltos. Tulajdonosi névbejegyzéssel A műben a szerző a törökök magyarországi jelnlétének történeti okait bemutatva, azon elmélkedik, hogyan lehet a törököket legyőzni Magyarországon, Ausztria nem túl nagy mérvű segítségével, számba veszi az ehhez rendelkezésre álló politikai és hadászati lehetőségeket. A szerző, Achille Tarducci hadvezér, történetíró Báthory Zsigmond erdélyi fejedelem szolgálatában állt és csinált karriert. Ritka Hungarica! / Book of the Italian historian and military men regarding the expulsion of the Turkish military from Hungary. The writer Achille Tarducci was in the service of the Transylvanian ruler, Sigsmund Bathory. Some of the last pages have water stains.
15336.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,22
235,29
15337.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15338.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
A volt Cs. és Kir. Lajos Győző főherceg 65. gyalogezred világháborús emlékalbuma. 1914-1918. Összeállította Réti Béla. Miskolc, 1938, Ludwig István. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, de belül jó állapotban.
15339.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
17
Pilch Jenő (szerk.): A magyar katona vitézségének ezer éve I-II. kötet. Budapest, é.n. [1933], Franklin-Társulat, XVI+484+503 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, képekkel, térképekkel illusztrált. Enyhén kopott.
15340.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
A nagy háború írásban és képben. Szerk.: Lándor Tivadar. 1. rész: Északon és délen. 1-2. köt. Bp., 1915, Athenaeum. Kicsit kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
15341.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15342.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Keresztes Károly: Légi Imperializmus. Bp., 1943, Opus,(Wiko-ny.,Kassa.) Kiadói kissé kopottas, kissé foltos egészvászon-kötés, kiadói szakadt, hiányos papír védőborítóban.
15343.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
Kalavszky Györgyi: Ludovika-album. A magyar királyi honvéd Ludovika Akadémia története 1808-1944. Bp., 1992, Libra. Papírkötésben, jó állapotban.
15344.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Leventék sportszereplésének szabályzata. Kiadja: a Leventeegyesületek Országos Központja. Bp., 1942, Athenaeum, 50 p. Kiadói tűzött papírkötés.
15345.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
Tájékoztató a leventeegyesületi élet irányításához és vezetéséhez. A leventék szabadidőmozgalma. Kiadja: a Leventeegyesületek Országos Központja. Bp., 1942, Athenaeum, 133 p. Kiadói tűzött papírkötés.
15346.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Kovács Mihály: Negyvenezer magyar levente. A második világháború végén. Bp., 1933, Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum. Kiadói ragasztott papírkötés, belül a gerincnél kissé levált, kopottas állapotban.
15347.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft