1849 Franciaország térképe, General-karte von Frankreich, F. Handtke, Glogau, Carl Flemming, hajtásnyomokkal, a hajtások mentén szakadással, a hátoldalon javítással, 67x80 cm./ 1849 Map of France, General-karte von Frankreich, F. Handtke, Glogau, Carl Flemming, with repairs on the back, folded, with some little tears, 67x80 cm.
cca 1900-1910 Alpok és Észak-Itália térképe, 1:750.000, vászonra kasírozva, bejelölésekkel, a vászon hátoldala foltos, 67x79 cm./ cca 1900-1910 Map of Alps, and Northern Italy, 1:75.000, on canvas, with marks,the back of the canvas is spotty, 67x79 cm.
cca 1928 Magyarország és a vele határos területek földtani térképe, öszeáll: M. Kir. Földtani Intézet, 1914-es határok szerint, Bp. M. Kir. Földtani Intézet, egy lap, négy lapban teljes, szakadt, sérült, hiányos, 63x94 cm.
1886-1887 Berghaus Physikalischer Atlas. I. rész (II.,III., V.,VI.,XIII.,XV. térképek.), II. rész (I.,IV.,VIII-XI. térképek),III. rész (X-XII. térképek), IV. rész (V. térkép), VI. rész (I-IX. térképek), VII. rész (VI-XI. térképek.), összesen: 31 db térkép. Nem teljes! Szerk.: Prof. Dr. Hermann Berghaus. Gotha, Justus Perthes. Szakadozott papírmappákban, de a térképek jó állapotban, német nyelven, ...
cca 1700 Csehország déli részének, és a Magyar Királyság szegletének rézmetszetes térképe. Színezett rézmetszet, vadászjelenetet ábrázoló díszes kartussal. Paszpartuban / cca 1700 South of Czech Republic, colored etching. In paspartu 58x47 cm
cca 1700 Tirol térképe. Comitatus principalis Tirolis in quo episc. Tridentin et Brixensis comitatus ... Homann, Johann Baptist (1663-1724). Nagyméretű színezett rézmetszetű térkép. Kis hiánnyal. / Large etched map of Tirol. Small part missing. 67x58 cm