Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 457

Dante Alighieri: Dante Komédiája I-III.+Az új élet. Dante Komédiája. I. A Pokol. II. A Purgatórium. III. A Paradicsom. Fordította Babits Mihály. Bp., 1913, Révai, 332 p.+12 t.+296 p.+12 t.+320 p.+12 t. Tizenkét (x3) régi kép hasonmásával, Zádor István könyvdíszeivel. Kiadói vaknyomásos, dombornyomott egészbőr-kötésben, I. és IIIl., kötetek gerince bordázott, II. kötet gerincén kis kopásnyomokkal. Jó állapotban.+ Dante: Az új élet. Fordította Ferenczi Zoltán. Bevezetéssel ellátta Berzeviczy Albert. Rossetti Dante Gabrielle képeivel. Bp.,[1921], Révai, Pallas-ny.,143 p.+8 t.(a képek előtt hártyapapírral.) Bordázott gerincű félbőr-kötés. Számozott (1000/937.), Ferenczi Zoltán által aláírt példány. Jó állapotban./ Dante Alighieri: Divine Comedy I-III.+The new life. Transleted by Mihály Babits, Zoltán Ferenczi. Bp., 1913-1921, Révai. Full leather, and half leather-binding. 937. numbered copy, with the signature of translator Zoltán Ferenczi.
15830.

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,27
76,47
15831.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
15832.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15833.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Kassák Lajos: Novelláskönyv. Válogatott novellák 1911-1919. Bécs, 1921, Bán Verlag. Kiadói papírkötésben, viseltes gerinccel és borítóval.
15834.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
13
Harminc év 1877-1907. A Budapest jubileumi albuma. Írták a Budapest volt és jelenlegi munkatársai. Budapest,[1907], Wodianer F. és Fiai Műintézete. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói festett, aranyozott, szecessziós egészvászon-kötésben, kissé kopott gerinccel, kissé foltos borítóval, kissé laza fűzéssel. Jó állapotban. Wodianer Fülöp (1820-1899) 1876-ban alapította meg a Budapest című képes napilapot, amely népszerű, fontos lappá nőtte ki magát. Többek között Thaly Kálmán, Gracza György, Batthyány Tivadar és mások írásaival és Homicskó Athanáz, Nemes Mihály, Belloni László képeivel.
15835.

Harminc év 1877-1907. A "Budapest" jubileumi albuma. Írták a "Budapest" volt és jelenlegi munkatársai. Budapest,[1907], Wodianer F. és Fiai Műintézete. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói festett, aranyozott, szecessziós egészvászon-kötésben, kissé kopott gerinccel, kissé foltos borítóval, kissé laza fűzéssel. Jó állapotban. Wodianer Fülöp (1820-1899) 1876-ban alapította meg a Budapest című képes napilapot, amely népszerű, fontos lappá nőtte ki magát. Többek között Thaly Kálmán, Gracza György, Batthyány Tivadar és mások írásaival és Homicskó Athanáz, Nemes Mihály, Belloni László képeivel.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15836.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15837.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Harsányi Lajos: Az elragadott herceg. Szent Imre herceg életregénye. Serédi Jusztinián bevezetőjével. Jaschik Álmos borítójával, képeivel, és könyvdíszeivel illusztrálva. Budapest,1930,Hornyánszky V. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kissé kopottas borítóval, de egyébként jó állapotban.
15838.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Ego: A komoly Novák Magda. Regény fiatal leányok számára. Bp., 1912, Singer és Wolfner, 114 p.+4 t. Kiadói festett egészvászon-kötés, Leszik K.-kötésében, kissé gyűrött elülső szennylappal, jó állapotban.
15839.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Tutsek Anna: Az édes otthon. Bp., é.n., Singer és Wolfner, 182 p.+ 4 t.. Negyedik kiadás. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé foltos gerinccel, de egyébként jó állapotban.
15840.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15841.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft