Domanovszky György: A magyar nép díszítőművészete I-II. kötete. Bp.,1981, Akadémia Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.
Dr. Kós Károly, Szentimrei Judit, Dr. Nagy Jenő: Kis-Küküllő vidéki magyar népművészet. Bukarest, 1978, Kriterion. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadozott papír védőborítóban.
Dr. Kós Károly, Szentimrei Judit, Dr. Nagy Jenő: Szilágysági magyar népművészet. Bukarest, 1974, Kriterion. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadozott papír védőborítóban.
Loránth László: Paletta. Bevezető Dr. Kopp Jenő. h.n., é.n., Jelen Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, megviselt állapotban, a borítója elvált a könyvtesttől, a könyvtest főzése sérült, meglazult.
Malonyai Dezső: Az akt. Művészekről és a művészetről az akt kapcsán. Bp., 1914, Országos Monográfia Társaság. Kiadói papírborítóban, sérült gerinccel, borítóval, Welvárd Zoltán okl. mérnök, építőmester ex libris-szével, pecsétjével, és névbejegyzésével.
Singer, Hans W.: Die moderne Graphik. leipzig, 1914, Verlag von E. A. Seemann. Kiadói egészvászon kötés, képekkel illusztrált, kopottas állapotban / linen binding, dagamed condition
John Addington Symonds: Renaissance Olaszországban. I-III. kötet. Fordította Pulszky Károly. Bp., 1881-1886, MTA, VIII+500 p;II+495 p.;III+469 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas gerinccel, és borítóval, az I. kötet utolsó (501/502) lapja és a hátsó szennylap kiszakadt, de egyébként jó állapotban.