Robert W. Coakley, Stetson Conn: The War of the American Revolution. Narrative, chronology, and bibliography. Washington, 1975, Center of Military History United States Army. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány, térképekkel illusztrált, angol nyelven./Paperbinding, in English language.
Verdy du Vernois, J. von: Studien über den Krieg. I. Strategie. Berlin, 1891. Mittler u. Sohn,Félvászon kötésben / In half linen binding, with library notes
M. Mester Katalin: Kinyílik a rózsa, kihajt a levél. Dr. Világosi György ügyvéd életútja a Don-kanyarban és 1956 tükrében. Devecser, 2003, szerzői. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
A szabadságharc csatái 1848-1849. A kötet anyagát Gracza György: Az 1848-49-iki magyar szabadságharc története című művének az 1894-98-i kiadásából válogatta: Pollák Dénes. Szerkesztette, az ismertető összefoglalásokat és a jegyzeteket írta: Elek István. Bp., 1954, Ifjúsági Kiadó, 292 p.+5 t.+11 kihajtható melléklet. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval, két tábla szakadt.
Deutsche Heerführer in großer Zeit. Kiadta Walther Stein. Siegen-Berlin-Leipzig, 1915, Hermann Montanus. Kiadói papírkötés, fekete-fehér fotókkal, német nyelven./ Paperbinding, with black-and-white photographs, in German language.