Gerhard Wissmann: A repülés története. Ikaosztól napjainkig. Bp., 1964, Táncsics Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadozott papír védőborítóval. Jó állapotban.
Taine Hippolit Adolf: A jelenkori Franciaroszág alakulása. IV. kötet: A forradalom III. kötet. Fordította Csiky Gergely. Bp., 1889, MTA. Kiadói egészvászon-kötés, fakó gerinccel, márványozott lapélekkel.
John Edward Courtenay Bodley: Francziaország. Új átnézett kiad. Ford. Darvai Móricz. Átnézte Angyal Dávid. I köt. Bp. 1899. MTA. XXXI. 360 p. Kiadói, aranyozott gerincű egészvászon-kötésben. Tulajdonosi pecséttel, az előzéklapon kis hiány.
Prescott V. H.: V. Károly császár lemondása és végnapjai a Szt.-Yusti kolostorban. Fordíotta P. Szatmháry Károly. Bp., 1893, Ráth Mór, VI+196 p. Uj kiadás. Papírkötés, megviselt állapotban, viseltes, sérült, hiányos borítóval.