Balázs Dénes: Pápua Új Guinea. Bp., 1976, Gondolat. Kiadói kartonált papírkötés, a borítón kis kopásokkal, fekete-fehér és színes fotókkal, ábrákkal illusztrálva. Jó állapotban.
Karl Angebauer: Ovambo - 15 év Délnyugat-Afrikában. A világ körül - Útirajzok - útkalandok. Fordíotta Szirmay Józsefné. Budapest, (1931), Dante Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva.
Tanulmányok Győr és vidéke történetéből. Szerk.: Gecsényi Lajos. Győr, 1978, Győr Megyei Város Tanácsa-Győr-Sopron megyei 1. sz. Levéltár. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Kiss György: A budapesti várospolitika 1873-1944. Előszót írta Pongrácz Kálmán. Bp., 1954, Jogi és Állami Könyv- és Folyóiratkiadó. Kiadói kissé kopottas egészvászon-kötés.
A(rnold) Henry Savage Landor: Across Coveted Lands or A Journey from Flushing (Holland) to Calcutta, Overland. I. kötet. London, 1902, Macmillan. Első kiadás. KIadói egészvászon-kötés, fekete-fehér fotókkal, illusztrációkkal és egy kihajtható térképpel illusztrálva, angol nyelven./ A. Henry Savage Landor: Across Coveted Lands or a Journey from Flushing (Holland) to Calcutta, Overland. First part. ...
Gervai Dezső: A Maharadzsák hazájában. Bp., 1905, Hornyánszky Viktor. Kiadói egészvászon-kötés, megviselt állapotban, hiányzó gerinccel, de a könyvtest egyben van, a borítója foltos, kopott.