Róheim Géza: A csurunga népe. Budapest, (1932), Leblang Könyvkiadóvállakat. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, fekete-fehér képanyaggal illusztrálva, ex libris-szel.
Emlékét múltnak homálya ne fedje... Szerk.: Fuchszné Benák Katalin. Mindszent, 2005, Keller Lajos Városi Könyvtár és Helytörténeti Gyűjtemény. Kiadói papírkötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Jó állapotban.
P. Majsai Mór, P. Szabados Anzelm: Szenföldi múzeumunk kalauza. Bp., 1944, Magyar Szentföld. Kiadói papírkötés, kissé viseltes papírborítóval, félig kijáró szennylappal, de belül jó állapotban, szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal.
Rexa Dezső: Zwölf Monate in Pesth.(Százesztendős Pest-Budai képeskönyvetske.) [Bp., 1940], Officina. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, német nyelven./ Half-linen-binding, iwth a little bit worn cover, in German language.
Princeton University Photo-Gravures. New York, é.n. (1890), The Albertype Company, 36 t. Kiadói fűzött papírkötés, némileg szakadt borítóval, de alapvetően jó állapotban, angol nyelven. 36 táblányi művészi heliogravűr kép a Princeton Egyetemről, a 1890-es évekből Ritka! / Paperbindig, in english language, with little damage on the cover, but the other parts in good condition. 36 tables of photogra...
Adolf Friedrich: Ins Innerste Afrika. Lipcse, 1909, Klinkhardt & Biermann, XI+476 p.+ 2 térképpel. Kiadói kissé kopottas illusztrált egészvászon kötés, számos fekete-fehér fotóval illusztrálva, német nyelven./ Linen-binding, with a little bit worn cover, in German language.
Dr. Sziklay János: Balatonunk egészségügyi, gazdasági és turisztikai értéke. Bp., é.n., Országos Pázmány-Egyesület., (Pécs, Danubia Könyvkiadó), VI+299+5 p.+ 4 t. Fekete-fehér fotókkal. Átkötött modern félvászon-köté, az egyik tábla szakadt, volt könyvtári példány.
Erdei Ferenc: Futóhomok. A Duna -Tiszaköz földje és népe. Magyarország felfedezése. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói egészvászon kötésben, fényképekkel, térképekkel illusztrált, a hátsó szennylap kijár, a Debreceni Ev. Ref. Főgymnasiumi Önképzőkör pecsétjével, Dr. Bertok Könyvkereskedés, Debrecen címkéjével.
Városi polgárok a századelőn. Történelmi állandó kiállítás a szolnoki Damjanich János Múzeumban. Szerk.: Szabó István. Szolnok, 1999, Damjanich János Múzeum. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
Takács József: Görögország földrajzi nevei. Bp., 1932, M. Kir. Állami Térképészet. Kiadói papírkötés. A "Térképészeti Közlöny" 5. számú különfüzete. Jó állapotban.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.