Schenk Lea: Kovács Margit gyűjtemény. Szentendre, 2000, Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága. Második, javított kiadás. Kiadói papírkötés, magyar, angol, francia, német, olasz, és japán nyelven.
Zichy Mihály élete, művészete és alkotásai. 18 szövegképpel és 40 műmelléklettel. A Pesti Napló ajándéka. Bp, 1902, Athenaeum, 76p. + 39t. Kiadói, festett egészvászon-kötésben, megviselt, rossz állapotban, kopottas borítóval, hiányzó gerinccel, laza fűzéssel, kijáró lapokkal, egy szakadt oldallal, egy hiányzó illusztrációval.
Werner Hofmann: A modern művészet alapjai. Bevezetés a modern művészet szimbolikus formáinak világába. Budapest, 1974, Corvina. Kiadói kartonált papírkötésben.
Vegyes könyvtétel, 2 db:
Pogány Frigyes: Párizs. Bp., 1970, Corvina. Negyedik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Pereházy Károly (1921-2000) művészettörténész ex libris-szével.
Szöllőssy Enikő: Úton. Szobrok, érmek, határesetek. Nyíregyháza, 2000, Városi Galéria. Kiadói papírkötés, magyar és angol nyelven.
Magyar József. Fordította: Megyesiné Varga Zsuzsa. h.n., é.n., Pharma Press Nyomdaipari Kft.-ny. Kiadói papírkötés, magyar és angol nyelven. A művész által aláírt példány.