Szebeni András: Vallomás. Vas István verseivel. Bp., 1984, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Szebeni András által dedikált.
Berzeviczy Albert: A tájképfestés a XVII. században. Bp., 1910, Magyar Tudományos Akadémia. Kiadói egészvászon kötés, Bp. Müller György könyvkötészete, fekete-fehér illusztrációkkal.
Hekler Antal négy könyve: Antik Művészet, A magyar művészet története, A középkor s a renaissance művészete, Az újkor művészete.Bp., é.n., Könyvbarátok Szövetsége-Magyar Könyvbarátok. Kiadói egészvászon kötés, változó állapotban, többségében kissé foltos borítókkal, de alapvetően jó állapotban.
Rédey Tivadar: A Nemzeti Színház története. Az első félszázad. Budapest, 1937, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda, 405 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, ex libris-szel, kissé sérült gerinccel, kissé kopott borítóval, de belül jó állapotban.
Kodály, Zoltán: A magyar népzene. Bp., 1937, Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. Első kiadás. Korabeli félvászon-kötés, kopottas borítóval, egy-két helyen piros ceruzás bejegyzésekkel, aláhúzásokkal (12-15. p.), egy lap kijár. (73-74 p.)