Croiset Maurice: A görög eposz története. I-II. Bp., 1897-98. MTA. 352+429 p. A második átnézett és bővített kiadás után fordította Kempf József. Kiadói piros,aranyozott, vaknyomásos egészvászon kötésben. Jó állapotban.
Alessandro Pavolini: Toscanai felhő. (A címlapon: Toszkánai felhők.) Fordította: Aradi Zsolt. Bp.,é.n, Stádium. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos gerinccel, de alapvetően jó állapotban.
Kemenes Ferenc vegyes költeményei. Veszprém, 1901, Egyházmegyei Könyvnyomda. Korabeli félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, márványozott lapélekkel.
Nagy Endre: A kabaré regénye. Írta és illusztrálta Nagy Endre. Bp., [1935], Nyugat. Első kiadás. Kiadói, aranyozott, kissé kopott egészvászon kötésben, foltos.
Szép Ernő: Élet, halál. Bp., 1916, Dick Manó. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült, kissé hiányos gerinccel, kissé szakadt papírborítóval, a kötése sérült, és hibás, az első 32 oldal meglazult, részben kijár, 33-80. oldalak a 130-131. oldalak között találhatók a könyvben, 33-80. oldalak kijárnak.
A borító illusztrációja Falus Elek (1884-1950) munkája.