Elias Lönnrot: A régi Kalevala előszava. Vanhan Kalevalan esipuhe. Bp.,1985, Hazafias Népfront - Akadémia Kiadó. 234. sz. számozott példány, készült 2150 példányban. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, műanyag védőborítóban.
Kóka Rozália: Egy asszon két vétkecskéje. Bukovinai székely gyimesi és moldvai csángó népi szerelmes történetek. Eredeti gyűjtések alapján. Horóczi Margit illusztrációival. Bp.,2002, Timp Kft. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói papírkötés.
Mándy Iván: Budapesti legendák. Felvidéki András rajzaival. Bp., 1994, Budapest Főváros Önkormányzata Főpolgármesteri Hivatala. Kiadói kartonált papírkötésben. Számozott (16/200) példány!
Kovács Attila: Doktor bácsi meséi. Szabó Pál Kossuth-díjas író előszavával. A címlapot és az illusztrációkat Gábor Éva és Zombori Éva készítették. Bp., 1958, Medicina, 252 p+5 egészoldalas színes illusztrációval. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói kopottas illusztrált félvászon-kötés.
Dr. Baktay Ervin: A csillagfejtés könyve. Az asztrológia elmélete és gyakorlata. Bp.,[1945], Aquincum, 316 p. Harmadik, átdolgozott kiadás. Kiadói papírkötés, megviselt állapotban, a kötéstáblák hiányoznak, a gerince hiányos, a fűzése sérült, laza.
A mai világ képe I-IV. kötet. Szerk.: Kornis Gyula, Gratz Gusztáv, Hegedüs Loránt, Schimanek Emil.
I. kötet: Szellemi élet, II. kötet: Politikai élet, III. kötet: Gazdasági élet, IV. kötet: Természettudomány és technika. Bp., é.n., Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. Gazdag kép-, térkép-, és ábraanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, a I-III. kötetek gerincei a felső részeken kissé sérültek, a gerincek és a könyv sarkai kissé kopottak.
Vázsonyi Vilmos beszédei és írásai II. kötet: A beszédeket, írásokat összegyűjtötte és korrajzi bevezetésekkel, kísérő jegyzetekkel ellátva, sajtó alá rendezte: Dr. Csergő Hugó és Balassa József. Bp., 1927, Országos Vázsonyi-Emlékbizottság. Kiadói kissé kopottas aranyozott félbőr kötés. Jó állapotban.