Gárdonyi Géza: A láthatatlan ember. Biczó András rajzaival. Bp., 1943, Dante. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas gerinccel, de egyébként jó állapotban.
Szász Károly kisebb műfordításai III. kötet. Német,francia, angol s vegyes költők. Bp., 1873, Ráth Mór, VII+361+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés,aranyozott lapélekkel, a borító alsó sarkai kissé kopottas, kissé fakó, kissé sérült gerinccel, az elülső és hátsó előzéklapokon bereagasztott címkékkel.
Rudnyánszky Gyula (1858-1913): Rudnyánszky Gyula Új Költeményei 1894-1904. Debrecen, 1904, Csokonai-nyomda. (Ruzicska Gyula és Társa.). Kiadói festett, illusztrált szecessziós egészvászon-kötés, aranyozott felső lapélekkel, Dávidházy Kálmán féle kötés, szecessziós lapteteji díszekkel, kissé viseltes gerinccel, egy oldal és a címlap kijár, a címlap után ceruzás bejegyzéssel.
Mikszáth Kálmán: Prakovszky, a siket kovács. A körtvélyesi csíny. Mikszáth Kálmán munkái. Uj sorozat. Budapest, é.n., Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel, a kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült, megviselt állapotban, a borító és a gerinc kopott, foltos, az elülső szennylap belsején ceruzás firka, a hátsó szennylap hiányzik, a címlapon ajándékozási sorokkal.
Mikszáth Kálmán: Uj Zrinyiász. Mikszáth Kálmán munkái. Uj sorozat. Budapest, é.n., Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült. A borítója némileg kopott, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Mikszáth Kálmán: Galamb a kalitkában. Az eladó birtok. Páva a varjúval. Mikszáth Kálmán munkái. Uj sorozat. Budapest, é.n., Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel, a kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült, megviselt állapotban, a borító és a gerinc kopott, foltos, az elülső szennylapon ceruzás firka, a címlap foltos, a hátsó szennylap hiányzik.
Híres asszonyok. Vázlatok a világtörténet nevezetes nőalajairól. Bp., 1900, Franklin-Társulat, XV+348+4 p. Modern műbőr-kötés, egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal, aranyozott lapélekkel. Jó állapotban.
B. Csűrös Emilia: Hadik András népe. Györgyfi György rajzaival. Bp., é.n., Szent István-Társulat. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, de belül jó állapotban. Ritka!
Kertész Árpád: Kertész József (1837-1895). Kor- és életrajz
A Kertész József Könyvnyomdája cég meg-alapításának ötvenedik évfordulója alkalmából. Első kiadás! Bp. 1914. Kertész. 259p. Számos illusztrációval. Plakettel díszített, kiadói egészvászon kötésben, aranyozott lapszélekkel. Hibátlan állapotban. Névre szóló példány!
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.