Többet ésszel, mint erővel. Mesék, tréfák, anekdóták a romániai magyar népköltészetből. Bukarest,1969, Irodalmi Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
Arany László: A kóró és a kis madár. Magyar népmese. Szilvásy Nándor rajzaival. Bp.,1954, Ifjúsági Könyvkiadó. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, megviselt állapotban, kopottas borítóval, laza fűzéssel, kijáró lappal, a lapszéleken kézi számozással, a végén névbejegyzéssel.
Hegedűs Loránt: Viola-város. Erdélyi Könyvesház 6. Kolozsvár, 1938, Könyvbarátok Társasága. Átkötött egészvászon-kötés, az újrakötésnél az eredeti papírborítót az elülső borítóra kasírozták, a könyvre vonatkozó beragasztott német nyelvű újságcikkel, ex libris-szel. A szerző, Hegedűs Loránt (1872-1943) által hugának Hegedűs Rózsának dedikált példány.