Maxim Gorky: Nachtfasyl. Scenen aus der Tiefe in vier akten. München, 1903, Dr. J. Marchlewski & Co. Átkötött egészvászon-kötés, német nyelven, ex libris-szel. / Linen-binding, in German language.
Falu Tamás: A délutánból este lesz. Bp., (1935.), Singer és Wolfner, 129 p. Első kiadás. Kiadói bibliofil velúrbőr-kötésben, a borító megviselt, de belül jó állapotban. A szerző által Hegedüs Rózsának, Hegedüs Loránt és ifj. Hegedüs Sándor hugának, id. Hegedüs Sándor és Jókay Jolán lányának dedikált példány. Ritka.
Darnay Kálmán: Testőrszerelmek. Bp., é.n., Pantheon Irodalmi Intézet Rt. Második kiadás. Korabeli kissé kopottas kartonált papírkötés, pár lap széle kissé foltos, ajándékozási sorokkal. A szerző által aláírt.
Hermann Sudermann: Es lebe das Leben. Drama in fünf Akten. Stuttgart-Berlin, 1902, J. G. Cotta'sche Buchhandlung. Dritte Auflage. Átkötött egészvászon-kötés, német nyelven. Navratil Dezső fül-orr gégész orvos névbejegyzésével, és felesége Hegedűs Rózsa ex libris-szel./ Linen-binding, in German language.
Zilahy Lajos: Szépanyám. Színmű három felvonásban. Bp., [1943], Athenaeum. Átkötött korabeli egészvászon-kötés, az eredeti borítót egy részét az elülső borítóra kasírozták. Hegedűs Rózsának, Hegedűs Sándornak és Hegedűs Loránt írók hugának az érdekes bejegyzésével.
Bernard Shaw: Man and Superman. A comedy and philosophy. London, é.n. [1913], Constable&Company Ltd., 92 p. Átkötött egészvászon-kötés, angol nyelven, ex libris-szel./ Linen-binding, in English language.
Hegedüs Loránt politikai témájú könyvei, köztük irredenta témájú, kettő a Hugának dedikálva:
Lesz-e béke? Nemzeti Gazdálkodás Kis Könyvtára 1. Bp., 1920, Dr. Móricz Miklós, 64 p.
Hegedüs Loránt Programmbeszéde. Budapest XI. választókerületében. (Az 1919. December 28. tartott választói gyülés gyorsírói jegyzékönyve.) Bp., é.n., Kertész József-ny., 31. p. Az eredeti papírborítót is bekötötték.
Hegedüs Loránt: Magyarország megcsonkítása-Európa veszedelme. Bp., 1919, Magyarország Területi Épségének Védelmi Ligája, 16 p. Az eredeti papírborítót is bekötötték. A szerző, Hegedűs Loránt (1872-1943) által hugának Hegedűs Rózsának dedikált példány.
Az adó filozófiája a háborúban. Bp., [1917], Singer és Wolfner, 15 p. Megjelent a "Magyar Figyelő" 1917. évi 9. számában. Az eredeti papírborítót is bekötötték. A szerző, Hegedűs Loránt (1872-1943) által hugának Hegedűs Rózsának dedikált példány.
Közgazdaságunk jövendője. Magyar Figyelő VIII. évf. 5. szám. Bp., 1918, Singer és Wolfner, 449-464 p. A Magyar Figyelőből csak Hegedűs Loránt tanulmánya van benne. Az eredeti borító elülső részét is bekötötték.
Átkötött egészvászon-kötés, az elülső előzéklap hiányos, egy két helyen ceruzás bejelölésekkel, ex libris-szel.
Hegedűs Loránt: Túl az operencián. Bp., 1935, Sylvester Rt. Korabeli egészvászon-kötés, beragasztott németnyelvű kritikáva, ex libri-szel. A szerző, Hegedűs Loránt (1872-1943) által hugának Hegedűs Rózsának dedikált példány.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.