Balázs Béla: Filmkultúra. (A film művészetfilozófiája.) Bp., 1948, Szikra. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval, de belül jó állapotban. Ajándékozási sorokkal Spácay Hedvig (1927-?) levéltárosnak, a levéltár parancsnokának Vértes Imre (1905-1986) ezredesnek, és Matuz József (1905-1992) főhadnagy, történésznek az aláírásaival, dátumozva (1952. szeptember. 28.) Vértes Imre ezredest 1953-b...
Malonyai Dezső: Az akt. Művészekről és a művészetről az akt kapcsán. Bp., 1914, Országos Monográfia Társaság. Kiadói papírborítóban, sérült gerinccel, borítóval, Welvárd Zoltán okl. mérnök, építőmester ex libris-szével, pecsétjével, és névbejegyzésével.
Dr. Daxer György: Velence, Flórenc,és Róma rövid művészettörténete. Utazási emlékek és művészettörténeti tanulmányok összefoglalása. Békéscsaba, 1906, Corvina Könyvnyomda. Kiadói papírkötés, a borítója kissé sérült, szakadt, a címoldal és a 18 oldalig a lapok részben kijárnak, a fűzése sérült.
Palotay Gertrud: Erdély magyar népművészete. Officina Képeskönyvek. Bp., 1940, Officina. Kiadói kartonált papírkötésben, kopottas borítóval, hiányzó gerinccel, de a könyvtest egyben van, belül jó állapotban.