Gróf Széchenyi-Wolkenstein Ernőné: A törpe gyümölcsfák ültetése és gondozása. Bp., 1930, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. Második, átdolgozott kiadás. Átkötött félvászon-kötés.
Ujváry Sándor: Konyhaművészet. Ujváry Sándor szakácskönyve.I.-II. Bp., [1916], Országos Magyar Szakácsművészeti és Házicukrászati Főzőtanfolyam. Korabeli kopott félvászon kötésben
Hagyományok, ízek, régiók. Magyarország hagyományos és tájjellegű mezőgazdasági és élelmiszer-ipari termékeinek gyűjteménye. Szerk.: Farnadi Éva. 1-2. köt. h. n., é. n., Agrármarketing Centrum - Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium. Papírkötésben, jó állapotban.
Móczár Miklós, vitéz Török Imre, özv. Dr. Gerencsérné Szánthó Jolán: Gazdasági és háztartási ismeretek. Az elemi népiskolai tanítónőképző-intézetek III: osztálya használatára. Bp., 1931, Athenaeum. Átkötött kopottas félvászon-kötés, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel.
A mi süteményes könyvünk. Váncza könyv. Bp.,1936, Váncza és Társa. Tizennegyedik, háromszorosra bővített kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas, kissé foltos borítóval, laza fűzéssel.
Az Uj Idők második receptkönyve. Bp., 1934, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt.+ Váncza Sütőpor receptkönyv+Stella receptkönyv. Átkötött félvászon kötés, megviselt, rossz állapotban.