Bátky Zsigmond-Győrffy István-Viski Károly: A magyarság néprajza. I-IV. kötet. I-II. kötet: A magyarság tárgyi néprajza. III-IV. kötet: A magyarság szellemi néprajza. Bp., 1941, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Második Kiadói aranyozott félbőr kötés, kissé kopottas a III. kötet gerince, I. kötet és IV. kötet sarkai kopottak, kissé sérültek.
Ollendorff H. G.: Franczia nyelvtan. Ollendorff H. G. uj rendszere, mely szerint mindenki egy nyelvet hat hónap alatt irni és beszélni megtanulhat. A francia nyelvtanuláshoz alkalmazva magán- és nyilvános tanításra. Átdolgozoták Salamin testvérek. Pest, 1871, Lauffer Vilmos. Második javított kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé laza fűzéssel, kissé foltos lapokkal, egykorú bej...