1933 Bécs album, egy családi ausztriai utazás képei, kb. 40 db., valamint benne nyomtatványokkal, képeslapokkal, korabeli fűzött vászon albumban, 6x8 cm és 4x5 cm közötti méretben.
1942 Thöresz Dezső (1902-1963) békéscsabai fotóművész és gyógyszerész színes felvételei a II. világháborúból, 13 db vintage dipazoitív, 24x36 mm (a szerző egy sebesültszállító vonaton teljesített szolgálatot)
cca 1925-1930 Egy utazás emlékképei (Pöstyén, Trencsén, Ó-Tátrafüred, Lengyel Tátra, Zakopane, stb.), 24 db albumlapra ragasztott, feliratozott fotó, 9x12 cm
cca 1900 Ázsiai falucska vízimalommal, a falu szélén gyerekekkel, színezett fotó, a felületén sérüléssel, 11x28 cm. / cca 1900 Asian village with watermill, with children on the edge of the village, colored photo, damaged, 11x28 cm.