Történelmi világatlasz. Szerk.: Ajtay Ágnes et al. Bp., 1991, Kartográfiai Vállalat. Kartonált papírkötésben, kis sérüléssel a gerinc alján, de egyébként jó állapotban.
Vegyes könyvtétel, első sorban görög történelem témában, 10 db: Hegyi Dolores-Kertész István-Németh György-Sarkady János: Görög történelem a kezdetektől Kr. e. 30-ig. Második, javított kiadás. Bp., 1996, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés. Ritoók Zsigmond-Sarkady János-Szilágyi János György: A görög kultúra aranykora. Bp.,1984, Gondolat. Második, átdolgozott, bővített kiadás. Kiadói egészvászon...
Berend T. Iván: Válságos évtizedek. A 20. század első fele a közép- és kelet-európai történetének interpretációja. Bp., , Magvető. III., bővített, átdolgozott kiadás. Bp., 1987, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Eckhart Ferenc: Magyaroszág története. Bp., 1933, Káldor Könyvkiadóvállalat. Kiadói egészvászon-kötés, a borítóra papír darabok ragadtak, de egyébként jó állapotban.
Tóth Sándor: A legnagyobb magyar. Regényes korrajz. Pataky László rajzaival. Bp.,1904, Lampel R: (Wodianer F. és Fiai.) Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopottas gerinccel.