Arany László: A kóró és a kis madár. Magyar népmese. Szilvásy Nándor rajzaival. Bp.,1954, Ifjúsági Könyvkiadó. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, megviselt állapotban, kopottas borítóval, laza fűzéssel, kijáró lappal, a lapszéleken kézi számozással, a végén névbejegyzéssel.
B. Csűrös Emilia: Hadik András népe. Györgyfi György rajzaival. Bp., é.n., Szent István-Társulat. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, de belül jó állapotban. Ritka!
A Kisfaludy-Társaság évlapjai. Új folyam. Harminckettedik kötet. 1897-1898. Bp., 1900, Franklin-Társulat. Korabeli kartonált papírkötés, sérült, hiányos gerinccel, kopottas borítóval, de belül jó állapotban.
Ilyés Gyula összegyűjtött versei. Bp., 1940, Nyugat. Kiadói egészvászon-kötés, Sinkó Ferenc (1912-1990) író ex libris-szével és névbejegyzésével a címlapon (Sinkó).