Gerolamo Rovetta: A nagyravágyás átka. Bp, 1905, Magyar Kereskedelmi Közlöny. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Kármán József és Berzsenyi Dániel. Sajtó alá rendezte és bevezetéssel ellátta Heinrich Gusztáv. Magyar Remekirók 9. kötet. Bp., 1906, Franklin. Kiadói festett, aranyozott, szecessziós egészvászon-kötés, Kármán József és Berzsenyi Dániel arcképével illusztrálva, márványozott lapélekkel.
Kós Károly: Erdély. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás III. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh, 278 l. Kós Károly szövegközi és egészoldalas, részben színes linómetszeteivel. Kiadói egészvászon-kötésben. Jó állapotban.
Harsányi Lajos: Az elragadott herceg. Szent Imre herceg életregénye. Serédi Jusztinián bevezetőjével. Jaschik Álmos borítójával, képeivel, és könyvdíszeivel illusztrálva. Budapest,1930,Hornyánszky V. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kissé kopottas borítóval, de egyébként jó állapotban.
Ady Endre: Ifjú szívekben élek. Összeállította és magyarázatokkal ellátta: Nagy Gerzson. Bp., 1944, Nemzeti Könyvtár 113. szám. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
Ady emlékfüzet a zilahi és érmindszenti ünnepekről 1924 július 20. és 21. Összeállította Nagy Sándor a Szilágyság irodalmi szerkesztője. Zilah, 1924. Seres Samu. 79p. Kiadói, kissé sérült papírkötésben
Ady Lajosné: Az ismeretlen Ady. Akiről az érmindszenti levelesláda beszél. Bp., 1942, Béta. 412 p., 14 t. (8 levélen, 2 mell. kihajtható). Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben.
Arany János összes munkái. 1-8. kötet. Bp., 1883-1889, Ráth Mór. Gazdagon díszített, aranyozott vászonkötésben, példányonként változó, nagyrészt jó állapotban.