Genthon István: Az új magyar festőművészet története 1800-től napjainkig. Budapest, 1935, Magyar Szemle Társaság. Kiadói egészvászon kötés, fekete-fehér képekkel illusztrálva.
Paul Schrader: A transzcendentális stílus a filmben. Oz-Bresson-Deyer. Fordította: Kiss Marianne, Novák Zsófia. Szerzőfilmes könyvtár 3. h.n., 2011, Francia Új Hullám Kiadó Kft. Kiadói papírkötés.
Thomas Thilo: Hagyományos kínai építészet. Fordította Halmy Ferenc. Bp.,1985, Corvina. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült gerinccel, intézményi bélyegzővel.
John Addington Symonds: Renaissance Olaszországban. I-III. kötet. Fordította Pulszky Károly. Bp., 1881-1886, MTA, VIII+500 p;II+495 p.;III+469 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas gerinccel, és borítóval, az I. kötet utolsó (501/502) lapja és a hátsó szennylap kiszakadt, de egyébként jó állapotban.
Kobal, John: Hollywood, The years of innocence. London, 1985, Thames and Hudson. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban / linen binding, good condition
Blaha Lujza emlékalbum. Blaha Luja élete és művészete. Kortársai, a jelenkor szinészei és drámaírói, Magyarország legkiválóbb irói és művészei közreműködésével szerkesztette Porzsolt Kálmán. Bp., 1926, Arany János ny. 240 p. Számos szövegközti fényképpel illusztrálva. Kiadói félvászonkötésben. A hátsó borítótábla kartonja, nagyon enyhén nedvességtől hullámos.