Georg Simmel: Velence, Firenze, Róma. Művészetelméleti írások. Budapest, Atlantisz Medvetánc, 1990, 164 p. Papírkötés, könyvtári bejegyzéssel, jó állapotban
Magyarország művészeti emlékei, 2., 4. kötetek. Szerk.: Gerevich Tibor. 2. Horváth Henrik: Budapest művészeti emlékei. 4. Rados Jenő: Magyar kastélyok. Budapest, 1938.-1939., Műemlékek Országos Bizottsága. Az első kötet hiányzik. A harmadik kötet nem jelent meg. Kiadói picit kopott félbőr egységes sorozatkötésben. Jó állapotban.
Horváth Henrik: Budapest Művészeti Emlékei. Magyarország Művészeti Emlékei II. Szerkeszti Gerevich Tibor. Budapest, 1938, Műemlékek Országos Bizottsága, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói némileg kopottas félbőr kötés. Töredék, csak második, kötet.
A régi és mai belga művészet kiállításainak tárgymutatója. A magyar kormány meghívására szervezte a belga kir. kormány. Rendezte az O.M. Képzőművészeti Társulat, a Szinyei-Merse-Társaság közreműködésével. Gazdag egészoldalas fekete-fehér képanyaggal, magyar és francia nyelven. Budapest, 1927, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói papírkötésben, szakadozott, kissé hiányos borítóval, ragasztott g...
Two Years 1983-1984. Israeli Art. Qualities Accumulated. Tel Aviv, 1984, The Tel Aviv Museum. Kiadói papírkötés, angol és héber nyelven./ Paperbinding, in English and Hebrew languages.
Európai Folklór Intézet évkönyvei, 2 db: Hungarian Heritage Volume 8-9. Szerk: Csonka-Takács Eszter, Hoppál Mihály. Bp., 2007-2008, European Folklore Institute. Kiadói papírkötés, angol nyelven./ Paperbinding, in English language.
Farkas György 1911-1995. Szerk.: Kovács Gábor Zoltán. Bevezető tanulmányt írta: Sz. Kürti Katalin. Bp., 2011, Újpest Önkormányzata, 50 p. Kiadói papírkötés.