Dr. Imrédi-Molnár László: Tóth Ágoston honvédezredes, a XIX. századbeli magyar térképezés úttörőjének élete és működése. Bp., 1938, M. Kir. Honvéd Térképészeti Intézet. Kiadói papírkötés, kissé szakadt hátsó borítóval. A Térképészeti Közlöny 8. számű különfüzete, ex libris-szel.
Magyarország hadtörténete I-II. kötet. Szerk.: Liptai Ervin. Hadtörténeti Intézet és Múzeum. Bp., 1985, Zrínyi Katonai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói karton-tokban.
Zigány Árpád: Tolnai: A világháború története 1-3. kötet. Diplomáciai okiratok, hivatalos jelentések, szemtanuk hiteles följegyzései és eredeti adatok nyomán. 1. kötet: 1914-1915. 2. kötet: 1914-1916. 3. kötet: 1914-1917. Bp., é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny Hírlap- és Könyvkiadóvállalat. Kiadói festett aranyozott egészvászon-kötés, javított, restaurált, kissé kopottas borítóval.
Szomory Dezső: Harry Russel-Dorsan a francia hadszintérről. Bp., 1918, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt., 1 t.(a szerző hártyapapírral védett, beragasztott fényképe)+261 p. Átkötött félvászon-kötés, kopottas borítóval, sérült gerinccel.
Babucs Zoltán-Szabó Péter: "Legyetek eskütökhöz hívek mindhalálig!" A budapesti magyar királyi "József nádor" 2. honvéd gyalogezred a második világháborúban. Debrecen, 2010, Puedlo. Kiadói kartonált papírkötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Az egyik szerző, Babucs Zoltán által dedikált.
Háborus novellák. Az Érdekes Ujság ingyenes husvéti melléklete. Bródy Sándor, Heltai Jenő, Keszler József, Kosztolányi Dezső, Molnár Ferenc és Móricz Zsigmond elbeszélései.+Móricz Zsigmond: A kárpáti vihar. Az Érdekes Ujság ingyenes pünkösdi melléklete. Első kiadás. +Nagy Endre: Már minálunk babám... (Egy ütközet története). Az Érdekes Ujság ingyenes karácsonyi melléklete. Első kiadás. Bp., 1915-1...
Clair Vilmos: Párbaj-codex. Báró Perényi Zsigmond belügyminiszter, koronaőr, Magyar Nemzeti Szövetség elnökének előszavával. Bp., [1934], Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt., 158 p. Huszonkettedik, javított kiadás. Átkötött egészvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, két fekete-fehér fotóval illusztrálva.