Vegyes könyvtétel, 3 db: Barta Gábor: Az Erdélyi Fejedelemség születése. Magyar História. Bp., 1979, Gondolat. Kiadói papírkötés. Sebestyén Mihály: Erdélyi Fejedelmek. Marosvásárhely, 1994, Mentor. Kiadói papírkötés. Erdély II. kötet. Összeállította: Barta Gábor. Bp.,1989, Progresszió Gt. Kiadói tűzött papírkötés.
Vegyes könyvtétel, 2 db: Kristó Gyula: Az aranybullák évszázada. Magyar História. Bp., 1981, Gondolat. Kiadói papírkötés. Földes Péter: Ha az ősi krónikák igazat mondanak - a honfoglaló vezérek nyomában. Bp.,1982, Móra. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
A Hadtörténeti Múzeum Értesítője 3. Szerk.:Kincses Katalin Mária, Szoleczky Emese. Hausner Gábor. Acta Musei Militaris in Hungaria. Bp., 2000, Hadtörténeti Múzeum. Kiadói papírkötés.
Bona Gábor: Tábornokok és törzstisztek a szabadságharcban 1848-49. Budapest, 1983, Zrínyi Katonai kiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
Finnek, észtek. A magyarok északi testvérnépei. Írták: Dr. Kogutovicz Károly, Dr. Szinnyei József, Teleki Pál, Dr. Zsirai Miklós és mások. Bp.,1928, M. Kir. Egyetemi Nyomda. Kiadói kartonált papírkötés, kopottas, foltos, de belül jó állapotban.
Vörös Győző: Taposiris Magna 1998-2004. Alexandriai magyar ásatások. Budapest , 2004, Egyiptomi Magyar Ásatások Baráti Köre, 224 p. Kiadói keménypapír kötés. Számos fotóval. Jó állapotban.
Iványi Béla-Gárdonyi Albert-Czakó Elemér: A Királyi Magyar Egyetemi Nyomda története 1577-1927. Bp., 1927, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon kötés, kopottas, foltos borítóval.
Vargha Damján: A rodostói fejedelem. Pécs, 1935, Maurinum. Kiadói papírkötés, az elülső borító hiányzik. II. Rákóczi Ferenc halálának 200 éves évfordulója alkalmából. A szerző által dedikált.