Szepes Mária: Pöttyös Panni naplója. Rajzolta F: Györffy Anna. Bp., 1959, Móra Ferenc Könyvkiadó, 76+3 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, de egyébként jó állapotban.
Jókai Mór: A nagyenyedi két fűzfa. A cseregyermekek. Benedek Elek Kis Könyvtára. Bp.,é.n., Lampel R. (Wodianer és Fiai). Átkötött félvászon-kötés, az eredeti borítót az átkötésnél felhasználták.
Farkas Sándor: Borongás. Zilah, 1905, Szerzői kiadás (?), Seres Samu Könyvnyomdája-ny. Kiadói kissé kopottas egészvászon-kötés, kissé laza fűzéssel, egy kijáró lappal (147/148 p.)
Somlyó György: Mesék a mese ellen. Költemények prózában. Bp., 1967, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban. A szerző által dedikált Deutsch Aladár (1899-1973) főorvosnak.
Wass Albert: Tavak könyve. Kilenc mese. Hincz Gyula rajzaival. Bp.,1943, Révai, 87 p.+10 t. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, megviselt állapotban, kopott, foltos borítóval, javított, ragasztott gerinccel, sérült kötéssel, foltos elülső szennylappal és belső kötéstáblával, egy kijáró illusztrációval, a címoldal és az első oldal, valamint a 84-85. oldal között ragasztott a kötés.