Ady Endre: Az Illés szekerén. 5. kiad. Bp., 1923. Athenaeum. 175 l. Számozott (11/100.) példány! A szennylap, az előzék- és címlap Jeges Ernő munkája. Bordázott gerincű, kiadói félbőr kötésben, hátsó borítón sérüléssel
Erdélyi köszöntő. Bp.,1938, Révai. Kiadói halina kötés díszes, festett, színezett, erdélyi templomot, fenyőket ábrázoló címfedélképpel, két színű címfelirattal, mintázott, feliratozott könyvgerinccel, kissé foltos borítóval. 2815. számú számozott példány. A címlap előtti köszöntőben a szerzők aláírásának nyomatával. Kós Károly 9 fekete-fehér, szövegközti linómetszetével illusztrált. Nyirő József, ...
F.W. Bain öt műve: Holdsarló. Isteni hamvak. Az alkony köntöse. A hajnal leánya. A testetöltött hó. Fordította Baktay Ervin. Bp.,1918-192, Rózsavölgyi. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítókkal, az elülső előzéklapokon ajándékozási sorokkal, bejegyzésekkel, ex libris-szekkel, jó állapotban. Megjelent 5000 (Holdsarló, Isteni hamvak, Az alkony köntöse), és 3000 (A hajnal leánya,...
Rabindranath Tagore négy műve: Növekvő hold. Eltévedt madarak. A lélek sugallata. Szerelmi ajándék. Fordította Bartos Zoltán, Zsoldos Benő. Bp., 1922, Pantheon Irodalmi Intézet Rt. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, ex libris-szekkel.
Széchenyi. A magyarság hódolása a legnagyobb magyar születésének százötvenedik évfordulóján. Bp., 1942, Athenaeum, 330 p.+31 t. Kiadói dombornyomású egészvászon-kötésben, javított gerinccel, kötéssel, 3 hiányzó illusztrációval (Horthy Miklós (4. oldal), Bárdossy László (6. oldal), Országos Széchényi Emlékünnep a pesti Vigadóban (8. oldal.))
Tóth Béla: A magyar anekdotakincs. I., III., IV. kötet. Theasaurus Anecdoton Hungarorum. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp.,é.n., Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopottas borítóval.
Vörösmarty összes munkái I. kötet Sajtó alá rendezte Gyulai Pál. Bp.,1884, Méhner Vilmos. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopottas és kissé foltos gerinccel, foltos a címkép lapja, aranyozott lapélekkel.
Csokonai Vitéz Mihály Összes Művei II. kötet. Bp., én., Magyar Könyvkiadó Intézet. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon kötés, kissé kopott gerinccel.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.