Dante Alighieri: A paradicsom. Fordította s jegyzetekkel és magyarázatokkal kísérte Szász Károly. Bp.,1899, MTA. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, de belül jó állapotban.
Gyóni Géza: Élet szeretője. Versek 1909-1914. Bp., 1918, Athenaeum. Második kiadás. Átkötött kopottas félvászon-kötés, belül jó állapotban. Prüner Arnold címlapjával, könyvdíszeivel és keretléceivel.
Fogarasi János: Legujabb és legteljebb német és magyar zseb-szótár. / Neuestes und vollständigstes Taschen-Wörterbuch der deutschen und ungarischen Sprache. Pest, 1848, Heckenast. Kartonált papírkötésben, gerince hiányzik.
Csongrády Béla: "Remény a csillag". Fejezetek a Nógrád megyei Madách-kultusz legújabbkori történetéből (1964-1999). h. n., 1999, Mikszáth Kiadó. A szerző dedikációjával! Papírkötésben, jó állapotban.
Ballenegger Róbert: A termőföld hibái. Bp., 1933, Királyi Magyar Természettudományi Társulat (Népszerű természettudományi könyvtár 14.). Sérült papírkötésben.