Fedák Sári: Útközben I-II. kötet. (Egy kötetben.) Beszélgetés a barátommal. Bp.,é.n.,Szőllősi Zsigmond. Átkötött félvászon-kötésben, a címlap hátoldalán sérült, hiányos ex libris-szel, egyébként jó állapotban.
Lin Yutang: Egy múló pillanat I-II. Fordította Pünkösti Andor. Bp., 1943, Révai. Kiadói félvászon-kötés, kiadói illusztrált műanyag védőborítóval, az I. kötet kötése sérült, az I. kötet védőborítója kissé hiányos.
Himfy-Album. A Pesti Napló 1900. évi karácsonyi ajándéka előfizetőinek. Budapest, 1900, Pesti Napló. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon kötés, Gottermayer N.-kötés, egészoldalas és szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kissé kopott, egy-két lapon foltok.
Hamvas Béla: Scientia Sacra. Az őskori emberiség szellemi hagyománya. Bp., 1988, Magvető. Kiadói egészvászonkötésben, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
Miguel de Cervantes Saavedra: Az elmés nemes Don Quijote de la Mancha. I-II. kötet. Fordította: Győry Vilmos. Bp.,1873-1874, Athenaeum, 461+436 p. Átkötött félvászon-kötés, egybekötve, kissé kopottas borítóval, de belül jó állapotban.
Segesdy László: Határkő. Kiválasztott - régi és új versek. Bp.,1943, Bíbor Könyvkiadó. Kiadói félvászon-kötés, aranyozott lapélekkel. kopottas borítóval. A leírás szerint számozott példány félbőr kötésben, de valójában félvászon-kötés. Számozott (200/35.) példány. A szerző, Segesdy László (1899-1975) forgatókönyv- és dalszövegíró által aláírt, és Rácz Vali (1911-1997) színész- és énekesnőnek dedi...
Erdélyi Béla költeményei. Bp., 1896, Pfeifer Ferdinánd kiadása. Kiadó festett, aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, és gerinccel, a borító hátsó táblájának felső sarka kissé viseltes, aranyozott lapélekkel. A szerző által dedikált.