Pluhár István: A berlini olimpia. Az 1936. évi berlini olimpia története 400 képpel. Bp., 1936, Dr. Marjay Frigyes. Aranyozott vászonkötésben, rengeteg érdekes fotóval
Magyar Sport almanach. MCMXXV. Az Országos Testnevelési Tanács kiadása. Szerk. Zuber Ferenc. Az Országos Testnevelési Tanács kiadása. Szerk. Zuber Ferenc. Bp. 1926. Athenaeum. 432 l. 1 lev. kijár. Korabeli félvászon-kötésben.
Siklóssy László: A magyar sport ezer éve III. kötet. A modern sportélet előkészítése. Bp., 1929. Országos Testnevelési Tanács. Későbbi egészvászon kötésben az eredeti címlap felszhasználásával, belső címlap nélkül 804p.
Pettkó-Szandtner Tibor: A magyar kocsizás. Bp., 1984, Múzsák Közművelődési Kiadó. Az 1931-es kiadás reprintje, számozott (463/500), műbőr kötésben, jó állapotban.
Földes Éva-Kun László-Kutassi László: A magyar testnevelés és sport története. Szerk.: Kun László. Bp.1982, Sport. Második, javított, bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, műanyag védőborítóban, volt könyvtári példány.
Kerezsi Endre: Az atlétika célgimnasztikája. Téli tréning. Rajzokat készítette Kolozs Ferenc. Bp., 1936, Centrum, 173+3 p. Kiadói papírkötés, felvágatlan lapokkal, jó állapotban. Ajándékozási sorokkal, a M. Kir. Testnevelési Főiskola pecsétjével, Dr. Szukováthy Imre (1888-1978) igazgatójának (1928-1941) aláírásával, dátumozva(1938.)
Doros György: A versenysport etikai és lélektani problémái. Előszóval ellátta Kornis Gyula és a Rendőrtiszti Atlétikai Club elnöksége. Bp.,1931, Légrády Nyomda és Könyvkiadó Rt. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval. Ajándékozási sorokkal, a M. Kir. Testnevelési Főiskola pecsétjével, Dr. Szukováthy Imre (1888-1978) igazgatójának (1928-1941) aláírásával, dátumozva,(1933) Szilágyi Géza (1912-20...
Mosso Angelo: A nevelés reformja. (Gondolatok és jegyzetek a testi nevelésről.) Fordította: Dr. Karafiáth Marius. A Magyar Athletikai Szövetség Könyvtára 3. Bp., 1911, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt,VIII+151 p. Kiadói papírkötés, felvágatlan példány, jó állapotban. Szilágyi Géza (1912-2002) kosárlabdázó, testnevelő tanár, olimpikon (1936, Berlin), Országos Kosárlabda Szövetség elnöke, szakrefe...
Vegyes sport témájú könyvtétel, 4 db: B.A. Árkágyev: A futballjáték taktikája. Bp.,[1950], Népszava. Kiadói papírkötés. A kosárlabda-játék szabálykönyve. Bp.,1949, Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége. Kiadói papírkötés. A kézilabda-játék szabálykönyve. Szerk. és összeáll.: Kolozs Ferenc. Bp.,1944, Magyar Kézilabdázó Egyesületek Szövetsége. Kiadói papírkötés. Kerezsy Endre: Medicinlabda. Bp...