Seneca: L. Annaei Senecae Philosophi Opera Omnia. Accessit a viris doctis ad Senecam annotatorum delectus. Leipzig, 1702. Thomas Fritsch, Munkátsi Pál Eszterházy gróf ügyvivöjének tulajdonosi bejegyzésével. Korabeli pergamen kötésben, könyvtest elvált / In pergamin binding book-body parted.
Dr. Varjas Sándor: Az álomról. Freud álomelmélete. Modern könyvtár 256-258. sz. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, 66-79. oldalak között kijáró lapokkal, nyomdahibás lapokkal.
Társadalmi lexikon. Tizenhat színes táblával, számos képpel és grafikonnal. Függelékül: A szocialista mozgalmak krónikája. 1750-1928. Bp.,(1928), Népszava. Színes képek előtt hártyapapírral. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben.
Dr. Sigmund Freud két könyve: Totem és tabu. A vadnépek és a neurotikusok lelki életének némely megegyezéséről. Fordította Dr. Pártos Zoltán. A fordítást revideálta: Dr. Ferenczi Sándor. Bp.,(1918), Dick Manó, 174+2 p. Félvászon-kötés. Első magyar kiadás. Antalffy Mária (1922-1989) grafikus tulajdonosi bejegyzésével. Sigmund Freud: Mózes. Michelangelo Mózese. Két tanulmány. Fordította F. Ozorai...
Dr. Maywald József:könyvei, 3 db: Görög nyelvtan. Rövid, áttekinthető előadásban. Függelékül: Az Ión szójárás vázlata. Gimnáziumi használatra. Nyolcadik, változatlan kiadás.+ Görög gyakorló- és olvasókönyv. I. rész: A név és szabályos w-végű ige. Gimnáziumi használatra. Nyolcadik, változatlan kiadás.+ Görög gyakorló- és olvasókönyv. II. rész: Szemelvények Xenophon s a görög lírikusok műveiből. ...
Weber, Max: Gazdaság és társadalom. A megértő szociológia alapvonalai. 1. köt.: Szociológiai kategóriatan. Bp., 1987, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Grétsy László: Nyelvi játékaink nagykönyve. Magyar Nyelv Kézikönyvei XXVI. Bp.,2012, Tinta. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Szép állapotban.