Achille Loria: A szociológia feladatai és iskolái. A szerzőnek a magyar kiadáshoz írt eredeti előszavával. Fordította Pór Ödön. Bp.,1907, Grill. Károly. Korabeli egészvászon-kötés, kissé foltos elülső borítóval, jó állapotban.
Hume, (David): Vizsgálódás az emberi értelemről. Ford. magyarázatokkal ellátta Alexander Bernát. Bp. 1906. Franklin. Papírkötésben, korabeli könyvtári félvászon kötésben, szép állapotban.
Az aesthetika története. írta Kight William, angolból fordította Husztiné Révhegyi Rózsi. A magyar aesthetika történetével kiegészítette: Jánosi Béla:. Bp., 1915, Franklin. Vászonkötésben, jó állapotban.
Lewes, György Henrik [George Henry]: A philosophia története Thalestől Comteig. I, III. köt. Bp., 1876, 1878. Magyar Tudományos Akadémia. Aranyozott gerincű vászonkötésben, kissé szakadozott